Proč MONECO

Společnost MONECO nabízí svým klientům unikátní službu DAP neboli Dimenzionální aktivní poradenství. Jedná se o individuální a dlouhodobou investiční poradenskou službu, jejímž cílem je nejen doporučení, ale i udržení optimální investiční strategie. Služba vytváří pro každý typ investora individuální a komplexní řešení jeho investičních potřeb, protože pokrývá globální trhy akcií, dluhopisů, peněžního trhu, nemovitostí či alternativních investic.

Nezávislost

Nabízíme skutečně nezávislé investiční poradenství, bez jakéhokoli konfliktu zájmů, skrytých poplatků či vedlejších provizí. Zakládáme si na využívání optimálních, nákladově efektivních nástrojů. Při sestavování portfolia vybíráme z široce diverzifikované nabídky investičních nástrojů od mnoha společností.

Nezávislost

Bezpečnost

Pouze zákazník má dispoziční práva k majetkovým účtům. Společnost MONECO nikdy nepřichází do přímého kontaktu s majetkem svých zákazníků.

Bezpečnost

Motivace

Nepřijímáme žádné další provize od jiných finančních společností, proto je naší jedinou motivací dlouhodobě pozitivní vývoj zákazníkova majetku.

Motivace

Odbornost

Díky dlouholetým zkušenostem, kvalitnímu analytickému zázemí (web FOND SHOP) a důrazu na odborné vzdělání našich zaměstnanců jsme schopni navrhnout skutečně profesionální řešení klientovi současné situace.

Odbornost

Tradice

Naše společnost je na trhu již od roku 1993 a patří mezi průkopníky nezávislého, individualizovaného investičního poradenství v ČR. Našich profesionálních služeb v oblasti investičního poradenství spokojeně využívají jak fyzické, tak právnické osoby již od roku 1995.

Tradice

Optimální portfolio

Na základě sestavení rizikového profilu a detailních informací od klienta doporučíme optimální investiční strategii, kterou bude tvořit široce diverzifikované portfolio. V naší strategii využíváme kombinaci různých investičních nástrojů, a to jak aktivně řízených, tak těch s indexovou strategií. Práce pro nás však ani zdaleka nekončí sestavením portfolia. Dle situace na trhu a vývoje daného portfolia doporučujeme realokační nebo rebalanční změny a se svými klienty pravidelně komunikujeme.

Optimální portfolio

Využíváme Exchange Traded Funds

Cílem tzv. burzovně obchodovaných fondů neboli ETF je co nejvěrněji kopírovat svůj podkladový index, který mohou tvořit jak akcie, tak dluhopisy či komodity. Díky této indexové strategii jsou ETF nákladově velmi výhodné, mnohonásobně levnější než klasické aktivně řízené podílové fondy. Statistiky navíc ukazují, že velká část aktivně řízených fondů není schopna překonat svůj benchmark. Indexové investování je tak výhodnější nejen nákladově, ale v konečném důsledku i výnosově.

Exchange Traded Funds

Dlouhodobé partnerství

Spolupráce s klientem nekončí po realizaci investice, ale naopak teprve začíná. S našimi klienty budujeme dlouhodobé vztahy při zachování maximální diskrétnosti.

Dlouhodobé partnerství

Individuální nadstandardní servis

S klienty vždy jasně definujeme jejich strategické investiční cíle a potenciální rizika investice. Klient dostane pravidelný servis týkající se všech jeho investičních záležitostí v souladu s jeho aktuálními potřebami a trendy na kapitálových trzích včetně pravidelných osobních konzultací a našeho unikátního reportingu.

Individuální servis

Osobní přístup

Jedním z nejdůležitějších bodů, bez kterého bychom nemohli našim klientům plně poskytnout nadstandardní služby a vybudovat s nimi dlouhodobé vazby je osobní přístup. Z toho důvodu se s našimi klienty pravidelně osobně setkáváme, vysvětlíme vývoj na kapitálových trzích, aktualizujeme investiční cíle a doporučíme případné změny v portfoliu.

Osobní přístup

Unikátní report

Každý měsíc klient obdrží několikastránkový písemný report s informacemi a komentáři o aktuálním vývoji na kapitálových trzích. To vše včetně podrobného současného stavu i dosaženého vývoje jeho investice dle mezinárodních standardů.

Unikátní report

Spravedlivá odměna

Naše odměna je z menší části tvořena pravidelnou paušální platbou dle velikosti portfolia a z větší části odměnou výkonnostní. Tu však klient platí pouze od historicky dosaženého maxima (tzv. High water mark profit fee). Jinými slovy, dokud výkonnost portfolia nepřekoná historické maximum, tuto odměnu nedostaneme.

Spravedlivá odměna
Wealth Management

Jak to probíhá

 • 1

  Zavoláme si

  Pokud zjistíme, že máme vzájemnou shodu v základních otázkách a nic nebrání oboustranné spolupráci, domluvíme se na osobní schůzce. Na ní Vám vše podrobně představíme a vysvětlíme.

 • 2

  Definujeme cíle a rizika

  Společně jasně definujeme Vaše strategické investiční cíle a potenciální rizika, abychom Vám mohli doporučit optimální strukturu investičního portfolia.

 • 3

  Představíme Projekt investiční strategie

  Vypracujeme pro Vás písemný Projekt investiční strategie, díky kterému dostanete podrobný návrh na míru sestaveného investičního řešení.

 • 4

  Začneme investovat

  Pomůžeme Vám se založením portfoliového účtu u banky a nachystáme pro Vás pokyny v jednotlivých krocích. Zainvestování vždy probíhá postupně tak, abychom eliminovali případné výkyvy na kapitálových trzích a optimálně rozložili riziko.

 • 5

  Pravidelně komunikujeme

  Každý měsíc od nás dostanete report o vývoji Vašeho majetku a pravidelně se také potkáme na osobní schůzce, kde probereme vývoj na trzích a odpovíme na Vaše otázky. Frekvenci samozřejmě přizpůsobíme tomu, jak Vám vše bude vyhovovat.

Projekt investiční strategie

Co dostanete

Portfolio na míru

Společně definujeme Vaše strategické investiční cíle a potenciální rizika investice. Na základě těchto informací poté sestavíme Projekt investiční strategie s podrobným návrhem na dlouhodobě fungující a robustní portfolio.

Pomůžeme s realizací

Zajistíme pro Vás založení portfoliových účtů u banky, nachystáme pokyny k nákupům i prodejům či k případným změnám v portfoliu. V případě dalších požadavků pomůžeme při vyřízení.

image

Pečujeme a hlídáme

Práce pro nás nekončí sestavením portfolia, tam teprve začíná. Provádíme nezávislý výzkum globálních finančních trhů a scénářů vývoje, na základě kterého Vám budeme doporučovat případné změny v alokaci portfolia. Budeme také hlídat, abyste nepodléhali případným emocím a špatně interpretovaným informacím.

Report a komunikace

Každý měsíc od nás dostanete report o vývoji Vašeho majetku včetně podrobné zprávy o tom, co se na kapitálových trzích stalo a co můžete v dalším období očekávat. Budeme se také pravidelně setkávat na osobních schůzkách, na kterých odpovíme na Vaše otázky, a v případě potřeby navrhneme změny ve Vašem portfoliu. Vše samozřejmě ve frekvenci, která Vám bude vyhovovat.

Reference našich spokojených klientů

Sjednejte si schůzku

* Označená pole jsou povinná