Proč MONECO a DAP

DAP neboli Dimenzionální aktivní poradenství je individuální a dlouhodobá investiční poradenská služba, jejímž cílem je doporučení a udržení optimální investiční strategie. Nabízí pro každý typ investora individuální a komplexní řešení jeho investičních potřeb, protože pokrývá globální trhy akcií, dluhopisů, peněžního trhu, nemovitostí či alternativních investic.

Nezávislost

Nabízíme skutečně nezávislé investiční poradenství, bez jakéhokoli konfliktu zájmů, skrytých poplatků, vedlejších provizí, bez využívání nevhodných, nákladově neefektivních nástrojů a především při sestavování portfolia vybíráme z široce diversifikované nabídky investičních nástrojů od mnoha společností.

Nezávislost

Bezpečnost

Pouze zákazník má dispoziční práva k majetkovým účtům, společnost MONECO nikdy nepřichází do přímého kontaktu s majetkem svých zákazníků.

Bezpečnost

Motivace

Nepřijímáme žádné další provize od jiných finančních společností, proto je naší jedinou motivací dlouhodobě pozitivní vývoj zákazníkova majetku.

Motivace

Odbornost

Díky dlouholetým zkušenostem, kvalitnímu analytickému zázemí (časopis FOND SHOP), důrazu na odborné vzdělání našich zaměstnanců a externí spolupráci s dalšími odborníky z finanční oblasti jsme schopni navrhnout skutečně profesionální a odborné řešení klientovi současné situace.

Odbornost

Tradice

Naše společnost působí na tuzemském trhu již od roku 1993 a patří mezi průkopníky nezávislého, individualizovaného investičního poradenství v ČR. Našich profesionálních služeb v oblasti investičního poradenství spokojeně využívají jak fyzické, tak právnické osoby již od roku 1995.

Tradice

Optimální portfolio

Na základě sestavení rizikového profilu a dalších informací od klienta doporučíme optimální investiční strategii, kterou bude tvořit široce diverzifikované portfolio. V naší strategii využíváme kombinaci různých investičních nástrojů jak aktivně řízených, tak především nástroje s indexovou strategií. Navíc práce pro nás nekončí sestavením portfolia, ale teprve začíná. Dle situace na trhu a vývoje daného portfolia doporučujeme realokační nebo rebalanční změny.

Optimální portfolio

Využíváme Exchange Traded Funds

Cílem tzv. burzovně obchodovaných fondů neboli ETF je co nejvěrněji kopírovat svůj podkladový index, který mohou tvořit jak akcie, tak dluhopisy či komodity. Díky této indexové strategii jsou ETF nákladově velmi výhodné, mnohonásobně levnější než klasické aktivně řízené podílové fondy. Statistiky navíc ukazují, že velká část aktivně řízených fondů není schopna překonat svůj benchmark. Indexové investování je tak výhodnější nejen nákladově, ale v konečném důsledku i výnosově.

Exchange Traded Funds

Dlouhodobé partnerství

Spolupráce s klientem nekončí po realizaci investice, ale naopak teprve začíná. S našimi klienty budujeme dlouhodobé vztahy při zachování maximální diskrétnosti.

Dlouhodobé partnerství

Individuální nadstandardní servis

Se klientem jasně definujeme jeho strategické investiční cíle a potenciální rizika investice. Klient dostane pravidelný servis týkající se všech jeho investičních záležitostí v souladu s jeho aktuálními potřebami a trendy na kapitálových trzích včetně pravidelných osobních konzultací a našeho unikátního reportingu.

Individuální servis

Osobní přístup

Je jedním z důležitých bodů, bez kterého bychom nemohli našim klientům plně poskytnout nadstandardní přístup a vybudovat s nimi dlouhodobé vazby. Z toho důvodu se s našimi klienty pravidelně osobně setkáváme, vysvětlíme vývoj na kapitálových trzích, aktualizujeme investiční cíle a doporučíme případné změny v portfoliu.

Osobní přístup

Unikátní report

Každý měsíc klient obdrží několikastránkový písemný report s informacemi a komentáři o aktuálním vývoji na kapitálových trzích včetně podrobného současného stavu a dosaženého vývoje jeho investice dle mezinárodních standardů.

Unikátní report

Spravedlivá odměna

Naše odměna je z menší části tvořena pravidelnou paušální platbou dle velikosti portfolia a z větší části odměnou výkonnostní. Tu však klient platí pouze od historicky dosaženého maxima (tzv. High water mark profit fee). Jinými slovy, dokud výkonnost portfolia nepřekoná historické maximum, tuto odměnu nedostaneme.

Spravedlivá odměna
Investiční poradenství DAP

Jak to probíhá

 • 1

  Zavoláme si

  Pokud zjistíme, že je máme vzájemnou shodu na základních otázkách a nebude nic bránit vzájemné spolupráci, tak se domluvíme na osobní schůzce, kde Vám vše podrobně představíte a vysvětlíme.

 • 2

  Definujeme cíle a rizika

  Společně jasně definujeme Vaše strategické investiční cíle a potenciální rizika, abychom Vám mohli doporučit optimální strukturu Vašeho investičního portfolia.

 • 3

  Představíme Projekt investiční strategie

  Vypracujeme pro Vás písemný Projekt investiční strategie, kde dostanete podrobný návrh na míru sestaveného investičního řešení.

 • 4

  Začneme investovat

  Pomůžeme Vám se založením portfoliového účtu u banky a nachystáme pro Vás pokyny v jednotlivých krocích. Zainvestování vždy probíhá postupně z důvodů rizikovosti a eliminace případných výkyvů na kapitálových trzích.

 • Pravidelně komunikujeme

  Každý měsíc od nás dostanete report o vývoji Vašeho majetku a jednou za 3 měsíce se potkáme na osobní schůzce, kde probereme vývoj na trzích a odpovíme na Vaše otázky. Nejintenzivnější komunikace je v emočně vypjatých chvílích, kdy trhy klesají.

Projekt investiční strategie

Co dostanete

Portfolio na míru

Společně s Vámi definujeme Vaše strategické investiční cíle a potenciální rizika investice. Na základě těchto informací pro Vás sestavíme Projekt investiční strategie s podrobným návrhem na dlouhodobě fungující a robustní portfolio.

Pomůžeme s realizací

Zajistíme pro Vás založení portfoliových účtů u banky, nachystáme pro Vás pokyny k nákupům, k prodejům nebo k případným změnám v portfoliu a v případě dalších požadavků pomůžeme při vyřízení.

image

Pečujeme a hlídáme

Práce pro nás nekončí sestavením portfolia, ale teprve začíná. Máme nezávislý výzkum globálních finančních trhů a scénářů vývoje, na základě kterého Vám budeme doporučovat případné změny v alokaci portfolia. Budeme také hlídat, abyste nepodléhali případným emocím a špatně interpretovaným informacím.

Report a komunikace

Dostanete od nás každý měsíc report o vývoji Vašeho majetku včetně podrobné zprávy, co se na kapitálových trzích stalo a co můžete v dalším období očekávat. Budeme se také pravidelně setkávat na osobních schůzkách, na kterých odpovíme na Vaše otázky a v případě potřeby navrhne změny ve Vašem portfoliu.

Sjednejte si schůzku

* Označená pole jsou povinná